Benešov posílil útok o Jakuba Mareše!

Oznamujeme významnou posilu kádru našeho A týmu - útočníka, který ještě minulý rok oblékal dres stejných barev, jako je ten náš, ale v prvoligových Teplicích.

Jeho ligová bilance a výčet fotbalových úspěchů je impozantní:

• mládežnický reprezentant, 309 odehraných zápasů v 1. lize, střelec 54 ligových gólů (ten poslední dal v baráži 22.5.2022 sousedům z Vlašimi)
  • vítěz českého Poháru (FK Teplice), vítěz slovenského Poháru (Slovan Bratislava) a vicemistr světa U20

Jakub do našeho týmu přinese velké zkušenosti a věříme, že hlavně zlepšení naší gólové bilance na straně vstřelených gólů, což byla naše největší slabina v podzimní části sezóny.
Tento rok slavíme 110 let fotbalu v Benešově a chceme se poprat o to, abychom je slavili i setrváním ve třetí nejvyšší soutěži a na podzim v ní začali už 10 sezónu v řadě.
Bude to ale nesmírně těžký úkol, a tak jsme logicky museli sáhnout k výraznému posílení kádru, a to po speciální dohodě s největšími sponzory klubu.
Jakub Mareš ke svému angažmá u nás uvedl:
“Do Benešova jdu po ukončení angažmá v Rakousku, kde se týmově i individuálně dařilo, ale časově i kilometrově to bylo velice náročné. Očekávám velmi těžkou situaci vzhledem k postavení v tabulce, ale ne neřešitelnou. Zároveň bych měl být jakýmsi mentorem pro mladé kluky a spojkou mezi trenérem a kabinou. Doufám, že se bude týmu i mně osobně dařit, budeme sbírat body a užívat si hru, kterou všichni tak milujeme.”
Mareš není jedinou novou tváří v kádru A týmu SK Benešov.
Ke zkušenějším hráčům v kádru, tedy již zmíněnému Marešovi a již dříve u nás působícímu Jakubu Divišovi, jehož role v týmu se ale díky angažmá gólmana Jana Starečka z Aritmy, mění (stává se více součástí realizačního týmu), přibyl i Štěpán Kacafírek, který má též ligové zkušenosti a věříme, že bude pro tým, nejen na hřišti, přínosem.
Současně chceme doplnit do kádru ještě i talentované mládí, a to jak v podobě dvou zahraničních hráčů. tak jsou rozjednány i posily z kádru SK Slavia Praha - zde ale čekáme na ustálení kádru jak jejich prvoligového týmu, tak toho druholigového, včetně Vlašimi.
Do kádru se také vracejí dlouhodobě zranění hráči, např. Kamil Kulhavý a Miroslav Tomek.
Naopak náš kádr minimálně pro jarní část sezóny opouštějí např. hráči Ondřej Brokeš, Ilya Bolshakov, Ondřej Vosáhlo, Tomáš Mezsaroš a Marek Radimský, kterým děkujeme za dosavadní spolupráci a přejeme jim mnoho štěstí.

Foto příloha TZ

Galerie k aktualitě